Keystone logo
Ethica Institute Of Islamic Finance

Ethica Institute Of Islamic Finance

Ethica Institute Of Islamic Finance

מבוא

אנו מאמינים כי עניין הוא שורש הרוב של הבעיות בעולם.

אם לא היה לנו ריבית דריבית, לא היינו זקוקים לצמיחה מורכבת. ואם לא היינו זקוקים לצמיחה מורכבת, לא היה לנו את רוב העוני המושרה על ידי חוב, מלחמות רעבות משאבים ושינויי האקלים הבורחים שאנו רואים כעת. מומחים אומרים כי אפילו המגיפה הנוכחית שלנו היא תוצאה של ירידה במגוון הביולוגי, שמונעת בעיקר על ידי חשיבה צמיחה דורסנית. כל הריבית - בין אם ריבית פשוטה או ריבית דריבית, בין אם בריבית נמוכה מאוד ובין אם בריבית גבוהה מאוד - צומחת כל כך מהר שאנחנו פשוט לא יכולים לעמוד בקצב.

זקוק לדוגמא? בברזיל שוכן יער הגשם היפה באמזונס. הפלא השופע הזה מספק לנו רבע מהחמצן העולמי. לרוע המזל, היער הזה ייעלם עוד בתקופת חיינו. למה? אז ברזיל יכולה לשלם 200 מיליארד דולר חוב. אֵיך? עם עץ.

או קחו דוגמה קרוב יותר לבית. האם אתה או מישהו שאתה מכיר נמחצים תחת חובות אישיים הולכים וגדלים? 43% מכל המשפחות האמריקאיות מוציאות כעת יותר ממה שהן מרוויחות מדי שנה. ובעיה זו מחמירה מדי שנה עבור מיליוני משפחות ברחבי העולם.

אנו מאמינים שיש קשר בין עניין לבין בעיות רבות בעולם. ואנו מאמינים כי מימון אסלאמי יכול לסייע בפתרון חלק מהבעיות הללו.

אך כדי שזה יקרה אנו זקוקים לשני דברים: אות החוק ורוח החוק. כדי שמכתב החוק יעבוד, האוצר האיסלאמי צריך לעמוד בכמה סטנדרטים מינימליים בסיסיים. תקנים שלא יתייחסו ברצינות אלא אם הבנקים המרכזיים יתחילו למשוך רישיונות מסוימים.

הסטנדרט הטוב ביותר בענף - בפועל בלמעלה מ -90% מתחומי שיפוט האוצר האסלאמי בעולם - הוא AAOIFI (מבוטא "עמלת AAOIFI "), שמייצג את ארגון חשבונאות וביקורת למוסדות פיננסיים אסלאמיים. AAOIFI מאגדת חוקרים מכל רחבי העולם שמסכימים על תקני השריעה. ומכיוון ש- AAOIFI מספקת סטנדרטים מינימליים, אם זה לא תואם AAOIFI , כנראה שהוא לא תואם לשריעה. כפי שאמר אחד החוקרים, "הדבר הכי קרוב שיש לנו Ijma (קונצנזוס מלומד) במימון האסלאמי הוא AAOIFI ." Ijma , כידוע, הוא המקור הראייתי הגבוה ביותר אחרי הקוראן והחדית בפסיקה האסלאמית המסורתית. אנו מאמינים כי בעקבות תקני השריעה של AAOIFI - ושאלה האם הבנק, המלומד או המאמן שלך עוקבים אחריהם - היא נקודת התחלה טובה לעקוב אחר אות החוק.

אבל אנחנו לא יכולים לעצור שם. האוצר האיסלאמי צריך לפעול גם על פי רוח החוק.

אנחנו צריכים לקדם מבנים מבוססי הון עצמי כמו Musharakah ו Mudarabah ולהפחית את התלות שלנו מבנים ומועילים כמו Murabaha. עלינו לחסל את טאוארוק . וברמה רחבה יותר, עלינו לטפל בבעיה הגדולה יותר של בנקאות עתודת חוב חלקית. מדוע הבנקים זוכים להלוות כסף שאין להם? ולעשות כסף על כסף שלא קיים? האם זה הגיוני?

בעוד שהמציאות היא שהבנקים לא נעלמים בקרוב, הצעד הראשון לאתגר בנקאות עתודת חוב חלקית הוא הקמת מטבע מבוסס זהב מוכר בעולם. זה מכריח מיד את השוק לקשור עסקאות לנכסים ולא לבסס אותם על מספרים בלבד בתוך מחשבים.

אז מאיפה נתחיל בקידום החוק באותיות וברוח?

אנו מאמינים שזה מתחיל ממך ואיתי.

אם יש לך חשבון בבנק קונבנציונאלי, העבר את כספיך לבנק אסלאמי. אם אין בנקים אסלאמיים בארצך, פתח חשבון בחו"ל במדינה שכן.

אם אתה בנקאי, אתה יכול להתחיל לעשות שני דברים בבנק שלך: 1) לבדוק שמוצרי הבנק שלך עומדים AAOIFI . התקנים האחרונים זמינים באתר www. AAOIFI .com ; ו 2) להתחיל מעבר Musharakah ו Mudarabah עבור מגוון רחב של פעילויות, החל מניהול נזילות למימון סחר. ואם הבנק שלך אינו מציע מימון אסלאמי, התחל לשאול מדוע.

אם אתה רגולטור והמימון האיסלאמי כבר נהוג בתחום השיפוט שלך, לחץ על בנקים לעקוב אחר AAOIFI או להסתכן AAOIFI הרישיונות שלהם. ברמה רחבה יותר, תמכו בתעשיית המיקרו-מימון האיסלאמית. אם האוצר האסלאמי עדיין לא הגיע לתחום השיפוט שלך, קדם מודעות באמצעות הכשרה ויוזמות חינוכיות.

אם אתה יזם, כנראה שיש לך מיומנות שתעשיית הפיננסים האיסלאמית יכולה להשתמש בה. חלום בגדול: הקים חברה, מוסד קהילתי, מטבע מקומי, כפר בעל אופי אקולוגי או מוצר חדשני. ברוב המדינות, אנשים עדיין חסרים חלופות ללא ריבית למימון ביתי, חינוך ומימון בריאות. מדוע קל יותר להנפיק סוקוק של מיליארד דולר מאשר לגייס אגורה אחת למימון חינוך התואם את השריעה? איך נוכל לתפעל טוב יותר את זכח? איך נבנה מודלים של אמון קהילתי המבוסס על Waqf?

אם אתה סטודנט, למד מימון אסלאמי. חשוב מעבר למסלול הקריירה הסטנדרטי ושקול ברצינות להתחיל משהו לבד. עשו את מה שאתם אוהבים וההצלחה תבוא בעקבותיו.

ואם אתה מחנך שמנסה - כמונו - לשנות את הכספים האיסלאמיים לטובה, היה סבלני. שינוי מתמשך לוקח שנים, לעתים קרובות עשרות שנים. לעמוד בפיתוי "לזרוק את התינוק עם מי האמבטיה" ולדחות את כל הכספים האיסלאמיים. התעשייה היא עדיין עבודה בעיצומה עם דרך ארוכה לעבור. היה חלק מההתקדמות הזו במקום להתחיל בתיאוריה חדשה ומסנוורת של כלכלה שמשאירה את הלקוח הממוצע מגרד את ראשו ותוהה כיצד לממן בית קטן עבור משפחתו. פשוט לקדם במקום את הפחתת מושארקה , למשל. הסביבה העמוקה והמבנית שהאוצר האסלאמי עובר בירושה - בנקאות עתודות חוב חלקיות, מטבע פיאט - אינן נפתרות על ידי החלפת מוצרים. הם נפתרים על ידי החלפת מערכות: מטבעות מבוססי זהב המונפקים על ידי בנקים מרכזיים אסלאמיים.

אנו מאמינים שהמאה הזו - אכן השנים הקרובות - לא תהיה כמו כלום קודם. חימום גלובלי פירושו פחות מזון ומים. פירוש שמן שיא יהיה פחות אנרגיה. ומשברים פיננסיים חוזרים ומשמעותם פחות וודאות. אנחנו יכולים להרים ידיים ולהתרחק בהתפטרות. או שאנחנו יכולים לזהות את בעיות השורש ולעשות משהו בנידון. אלוהים רק גורם לנו להיות אחראים למעשינו. הוא דואג לתוצאות.

אנו מאמינים שהגיע הזמן לפקפק בגלוי בפרדיגמה המבוססת על אינטרסים ולקדם מימון ללא ריבית כחלופה המוכחת. הגיע הזמן. אבל הצעד הראשון להטיל ספק בפרדיגמה ולהציע אלטרנטיבה הוא לחנך את עצמו.

רק כך תאמין. כי אם אתה מאמין, אז גם כולם יעשו זאת.

מיקומים

  • Dubai

    Dubai, איחוד האמירויות הערביות

    שאלות