קורס: עיצוב מתקדם ללימודים וירטואליים בקיימות

כללי

קרא עוד על תכנית זו באתר האינטרנט של מוסד הלימודים

תיאור התכנית

הקורס עיצוב מתקדם לקיימות (ades4s) הנו תכנית חוצה תחומי בנוי באופן ייחודי המכשיר סטודנטים לגשר בין תגליות והתפתחות מדעיות וטכנולוגיות עם הצרכים בחברה והסביבה באמצעות עיצוב. התלמידים שלנו צוללים עמוק במחקר על פני גבולות משמעתיים, רכישת ידע מתחומים מדעיים ומדעי הרוח רבים, ובאמצעות בסיס מיומנות משלהם בייצור פתרונות עכשוויים חדשניים לאתגרים הרב-שכבתיים המורכבים של ימינו. התאםנו את מסלול ades4s 2020/2021 לנסיבות הגלובליות הנוכחיות ומאוקטובר 2020 התוכנית שלנו זמינה גם בלימודים וירטואליים.

התוכנית הווירטואלית כוללת את חמשת המודולים שלנו:

 1. 'עיצוב חשיבה',
 2. 'קיימות, חוסן ואקולוגיה',
 3. חיים מלאכותיים וקיימות,
 4. שבטיות ומבנים חברתיים עתידיים, ו
 5. עיצוב ביולוגי: עולם הדברים הגדלים.

חמשת המודולים יחד מהווים את הקורס המלא לשנה אחת. אפשר כמובן להשתתף במודולים בנפרד על סמך העדפות אישיות. לדוגמה, ניתן לבחור להצטרף רק למודול אחד או לשלושה מודולים, או לקורס המלא.

135226_Image1.pngInstitute of Advanced Design Studies","author_url":"","source":""}" />

ADES מבנה וסטודיו וירטואליים ופרטים

מודולים 1 ו -2 מוצעים רק במצב לימוד וירטואלי. מודול 3, 4 ו- 5 זמינים הן במצב לימוד וירטואלי והן באולפן. באופן טבעי, מודל הלימוד הווירטואלי מבוסס על 100% הרצאות חיות, אך כל חומרי הכיתה מוקלטים ומוצעים לרשות התלמידים כדי להקל על הגמישות.

מודולים בכיתה הווירטואלית:

 • פעילויות של 4 ימים בשבוע, כולל:
  • בהרצאות בשידור חי, דיונים וסדנאות עם מנחים בולטים
  • סטודיו וירטואלי ומחקר בעבודה בקבוצות
  • שיעורים פרטיים וקבוצתיים עם מנחי ADES
 • מעורבות סה"כ מומלצת: 16 שעות בשבוע
 • מספר הסטודנטים המרבי הוא 25 סטודנטים בכל מודול

דרישות הקורס

אנו מזמינים אנשים בעלי רקע תרבותי ומשמעתי שונים בעלי תואר שני (עם בחירת תואר ראשון) בתארים למשל - אך לא רק - שירותי שירות מוצרים, ארכיטקטורה, טכנולוגיה, הנדסה, גם בוגרי מדעים יישומיים, אמנים, אנתרופולוגים ופילוסופים. כל המועמדים יידרשו להשתתף בראיון מקוון כחלק מתהליך הגשת הבקשה, שם יוערך מיומנות בשפה האנגלית (כך שלא יהיה צורך להגיש אישורים רשמיים).

מדוע ללמוד עם ADES ולמה עכשיו?

אנו שמים דגש גבוה על אינטראקציה בין סטודנטים ומנחים, שיתוף פעולה. המודולים מיועדים לתלמידים לעבוד יחד במסגרת אתגרים במסגרת הנושא הנתון, תוך התמקדות בקיימות. באמצעות מחקר עיצובי משמעותי, הסטודנטים לומדים ליישם את הידע שנוצר על פני תחומי עיסוק ותעשייה, בצורה של פרוייקטים בסטודיו המודול. הפרויקטים הטובים ביותר למודולים מתפרסמים על ידי ADES בסוף כל מודול. בנוסף, אנו מציעים השתתפות בפעילויות חוצות לימודים כמו קורסים קצרים וטיולי לימוד המאורגנים על ידי ADES. לסטודנטים העוקבים אחר תכנית הלימודים הווירטואלית ומעוניינים להצטרף לסטודיו ADES בבודפשט, אנו נפתח את דלתות הסטודיו שלנו לסטודנטים החל מינואר 2021 (בכפוף למגבלות בטיחות ומגבלות נסיעה).

המיקוד בקיימות כיום הוא עצום. המאמצים ברחבי העולם הם בזמן, מכיוון ששינוי האקלים וטביעת הרגל האנושית בסביבה מתבטאים בקנה מידה שאנחנו פשוט לא מוכנים אליו. הקריאה "לפעול כעת" אכן דחופה. ADES נבנה כדי להגיב לדחיפות זו. אבל לא עם יותר מוצרים, מערכות ושירותים ירוקים, אלא עם רעיון שאנחנו צריכים "חזיתית לפני שנדון" כדי להגיע לפתרונות רדיקליים באמת. הרעיון שאנחנו לא יכולים לפתור את הבעיות שלנו עם אותם כלים שיצרו אותם. יש צורך בחשיבת עיצוב חדשנית לקיימות שמלמדת על הפעולה שנקראה כל כך בדחיפות.

היתרונות של לימודים עם ADES כמעט

 • שיעורי הדרכה אחד על אחד: מדריכים מנוסים של ADES זמינים תמיד לדיונים ולהדרכת סטודנטים פרטיים כמו גם לקבוצות. פונקציות הסטודיו הווירטואלי של ADES דומות לכל אולפני עיצוב קטנים למוצרים, שיתופי מעבדות או טנקי חשיבה שבהם יש לסטודנטים, למנחים ולמורים גישה שווה לפעילויות של יצירת ידע ושם המטרה היא דור משותף של ידע.
 • מומחים בעיצוב ללימודי קיימות: אנו בית ספר לעיצוב עצמאי חלוצי המוקדש להדרכת התלמידים שלנו להפוך למובילי מחשבה בקיימות.
 • מנחים אורחים מהשורה העולמית: תלמידי ADES עובדים עם מדענים, חוקרים, מעצבים וחדשנים מוכרים מאוד הנמצאים בחזית שינוי החברה שלנו באמצעות עבודתם.
 • סביבת למידה יצירתית, כוללנית: בהיותה חינוך רב-תחומי באמת, סביבת הלמידה של ADES מאפשרת ניסויים, יצירתיות וחדשנות רדיקלית בתוך שיטות הלימוד כמו גם תפוקות, תוך שהיא פתוחה לגיוון תרבותי ומשמעתי המלווה קבוצות רב תחומיות.
 • ממוקד מציאות: תפקידנו בחינוך העולמי הוא חלוץ בחינוך לעיצוב לקיימות. אנו עובדים רב תחומיים, כדי להשלים את תכניות החינוך הקיימות ולהגדיל את המגוון החינוכי לקיימות בין תחומי התחום. בקורסים שלנו התלמידים לומדים מעבר לעיצוב ירוק יותר; הם חוקרים כיצד להתאים את הארגונים והמערכות הנוכחיים שלנו לעולם המוביל על ידי עקרונות של אקולוגיה, קיימות וחוסן.
 • קהילת הסטודנטים הבינלאומית: הסטודנטים שלנו הם יצירתיים וסקרנים, הם כבר בעלי בסיס מיומנות ותואר בתחום, והם מחפשים לקדם את כישוריהם ולהתמחות בקיימות. השיעורים שלנו מורכבים מאנשים מכל רקע תרבותי ומשמעתי, למשל בעיצוב שירות מוצרים, ארכיטקטורה, הנדסת טכנולוגיה, גם בוגרי מדעי הטבע, כמו גם אמנים, אנתרופולוגים ופילוסופים.
 • פרסום: קורסים ב- ADES מציגים בפני התלמידים הזדמנויות מרובות לפיתוח פרויקטים פרטניים וקבוצתיים בהם הם יכולים להדגים את התובנות הנרכשות שלהם, את ההתפתחות האישית והבינתחומית ואת היכולת ליישם את הידע שלהם. ADES יעזור אז עם פרסום ותקשורת אחרת.
 • תכנן מיומנויות חשיבה לקיימות רדיקלית: תלמידי ADES יוכלו לעבור מעבר ליישום פתרונות עיצוביים כרגיל לרצון אנושי ולחשוב לא בדרכים אנושיות, מוצר או עסקיות, אך הם יבינו כי האילוץ הקריטי ביותר. בכל מאמצי העיצוב נובעים מקיימות רדיקלית, כמו קיום קיומנו יחד עם קיומו של כוכב הלכת שלנו. המשימה שלנו היא להעביר חינוך עיצובי חוצה תחומי כך שהתלמידים שלנו יוכלו לתרום לסביבה משגשגת.
 • תעודת למידה אלקטרונית ב- ADES: לסטודנטים שלנו מוענק תעודת סיום Institute of Advanced Design Studies , בודפשט. התעודה מוענקת לאחר סיום פרויקט המודול.

על בית הספר

Institute of Advanced Design Studies (ADES) הוא בית ספר עצמאי לעיצוב המציע תכניות לימוד בקיימות לתלמידים ואנשי מקצוע לתארים מתקדמים. התוכנית שלנו מבוססת על גישה חוצה תחומי הקיימות ואנחנו מקבלים סטודנטים מכל הרקע. אנו מכירים במורכבות והרב-דיסציפלינריות של האתגרים העומדים בפנינו כיום עם שינויי אקלים, השפלה סביבתית, חיי עבודה והשינויים בחברה הגלובלית וכי יש צורך במומחיות מסוג חדש כדי להתמודד עם אתגרים אלה. ADES בנויה להכשיר סוג חדש של מעצבים, המצוידים בכלי חשיבה לעיצוב וכלי תהליכי תכנון, הבקיאים לעבודה בצוותים חוגים, תוך שהיא מוסמכת להפעיל תחום משלהם, בין אם זה בעיצוב, כימיה או הנדסה ביולוגית, כדי לפתור את המולטי בעיות דיסציפלינריות של היום. במקום להיות בעל סגל מסורתי, ADES עובדת עם מנחים אורחים שהם מובילי מחשבה עולמיים מתוך מגוון תחומים, ממעצבים ועד ביולוגים, מהנדסים ופילוסופים, כדי להשיג גישות הוליסטיות המתאימות לפיתרון בעיות של ימינו.

תכנית לימודים וירטואלית ADES 2020/21

href = "https://www.designstudies.hu/virtual-studio

תכנית לימודים ב- ADES בתוך הסטודיו (מיקס וירטואלי ובאולפן) 2020/21

href = "https://www.designstudies.hu/ades4s

עדכון אחרון: May 2020

אודות בית הספר

The Institute of Advanced Design Studies (ADES) is an independent school of design offering study programmes in sustainability for postgraduate students and professionals. Our programmes are based on ... קרא יותר

The Institute of Advanced Design Studies (ADES) is an independent school of design offering study programmes in sustainability for postgraduate students and professionals. Our programmes are based on a transdisciplinary approach to sustainability and we accept students from all backgrounds. קרא פחות